امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرش کاشان نقشه افشان
#1
کارخانه جات فرش کاشان

فرش کاشان از بهترین فرش های معرفی شده در دنیای فرش به حساب می آید . کاشان را قطب صنعت فرش مینامند . در کاشان کارخانجات فرش ماشینی بسیاری در حال تولید فرش ماشینی هستند . فرش ها در کارخانه فرش کاشان با استفاده از الیاف صد در صد آکرولیک هیت ست شده در حال تولید هستند . این الیاف پرزدهی حساسیت زدایی فرش را به حداقل رسانده است .

لیست کارخانجات فرش کاشان

با موفقیت چشمگیری که افراد صاحب کارخانجات فرش ماشینی در صنعت فرش بدست آورند . افراد بسیاری در صدد برآمدند تا با ایجاد و ساخت کارخانه به کسب و کار خود رونق دهند . از همان زمان ، شاهد رشد رو به افزایش کارخانجات فرش ماشینی در کاشان و حومه بودیم . در اینجا برخی از اسامی کارخانه جات فرش ماشینی را برایتان نام میبریم . کارخانه فرش بزرگمهر ، قیطران ، کاخ ، جردن ، نیاوران ، یلدای کویر ، شاهرخ و ... .

تنوع طرح در فرش کاشان

تنوع بالا در طرح و نقش فرش های ماشینی پاسخی مناسب در جهت رفع نیازهای مردم است . به گونه ای که هرروز میتوانیم شاهد طرح و نقشی جدید و زیبا در فرش کاشان باشیم . همیشه طرح هایی هستند که از بین دیگر نقش ها، زیبایی خاصی دارند  و جلوه تازه ای به فضا میدهند . یکی از آن ها ، فرش کاشان "طرح افشان" است .

فرش کاشان طرح افشان

فرش طرح افشان از طرح های پرفروش فرش ماشینی است . به طوری که هرسال شاهد فروش تعداد زیادی از آن ها در نمایشگاه ها و کارخانجات فرش ماشینی هستیم . باید گفت که فرش طرح افشان به طرح و نقشه خاصی محدود نمیشود . طرح افشان ، به عنوان یک نقشه اصیل در قالی ایرانی در کارخانه فرش ماشینی کاشان بافته میشود .

[تصویر:  farshkashan-tarh-afshan-700-shaneh-1.jpg]

طرح افشان در یک فرش ماشینی

طرح افشان در فرش های ماشینی به گونه ای است که گویی برای کشیدن  طرح ، طراح از ابتدا تا انتهای طرح ، دست خود را از کاغذ برنداشته است . در طرح افشان تمامی نقش ها و طرح ها به هم مرتب ط است . در فرش کاشان طرح افشان ، گل ها و بوته ها به صورت پراکنده در فرش قرار گرفته اند . در نقشه این فرش ها هیچ ترنج و لچکی استفاده نشده است . فرش طرح افشان فرشی است برگرفته از خطوط اسلیمی و طرح و نقش حیوانات و ... . این طرح نه  تنها درایران ، بلکه در خارج از ایران نیز طرفداران زیادی دارد .

انواع طرح های فرش افشان

فرش ماشینی مدل افشان از زمان طراحی ابتدایی آن تا به حال دستخوش تغییرات زیادی شده است . طرح ها و نقشه های متفاوتی که از آن گرفته شده است که هم اکنون در کارخانه های فرش ماشینی در حال تولید هستند . در این طرح به نقشه هایی چون فرش افشان می گل ،  افشان زنبق ، افشان سلطنتی ، افشان درباری ، افشان دلربا ، فرش افشان طرح زرافشان ، فرش افشان کاشان و ... اشاره داشت . فرش طرح افشان در ابعاد 12 متری و 9 متری و 6 متری و دیگر ابعاد استاندارد و در رنگبندی های زیبایی چون کرم ، سرمه ای ، فیروزه ای و ترمه ای در دست بافت هستند .

[تصویر:  FarshKashan-1-300x200.jpg]
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان